Tabela Fiyatları

16 Eki

Tabela Fiyatları

Reklam Tabela Fiyatları

Ülkemizde tabela sektörünün kökeni bayağı eskilere Tabela Fiyatları gibi dayanmaktadır. Peki, tabela ne demektir? Kökeni İtalyanca olan tabela, üzerinde tanıtıcı İzmir Tabela Fiyatları bir yazı, açıklama, işaret ya da resim bulunan tahta veya sac parçasıdır. Tabela diğer adıyla levha hayatımızın birçok yerinde karşımıza çıkarak bize yol gösterir. Tabela Fiyatları Bir yeri ararken mutlaka gözümüz onları arar. Adres, lokanta, hastane vb. gibi birçok yeri onların yardımıyla buluruz.
Eskiden bu mesleği icra edenler güzel yazı yazma ve resim yapma kabiliyeti olan kişilerdi. El emeğine dayalı bir sanat sayılırdı. Reklam tabelalarındaki yazı ve resim kabiliyet gerektirdiği için bu kişiler toplum içinde sanatkâr olarak adlandırılan ve saygı gören kişilerdi. 15-20 yıla kadar durum böyleyken teknolojinin bu alana da girmesiyle bu iş el sanatına dayalı bir meslek olmaktan çıkmıştır. Artık bu iş makine ve bilgisayarlarla yapılır olmuştur. Emekli, grafiker, bankacı her meslekten insan bu işlerden biraz anlıyorsa bu işlere soyundu. Zamanla sektöre hâkim olan bu insanların sayısı artarken asıl bu işin ustaları el emeği döken sanatkârlar teknoloji karşısında direnemeyip bir bir kaybolmuşlardır.
Teknolojinin işin içine girmesiyle birlikte bu sektörde farklılaşma ve gelişme büyük ivme kazanmıştır. Eskiden el yazısıyla ancak 3- 4 günde hazırlanan tabelalar teknolojinin yardımıyla çok kısa sürede hazır hale gelebiliyor. Kullanılan program ve tekniklerin değişmesi, müşterilerin beklentilerinin artmasıyla reklam tabela fiyatlarında da değişiklikler olmuştur. Kullanılan malzemeye, büyüklüğe göre fiyat politikası değişmektedir.

Ortalama Tabela Fiyatları Piyasada şu şekildedir.

Işıksız Tabela Fiyatları

Kutu Profilden imal, Etrafı iç kısımdan ahşap çitalı, üzeri digital baskı vinyl branda germe, ışıksız, etrafı köşebent kaplı olmak üzere üretim – nakliye montaj dahil olmak üzere;

1 metre tül = 150 TL

2 metre tül = 250 TL

3 metre tül = 350 TL

4 metre tül = 450 TL

5 metre tül = 500 TL

6 metre tül = 600 TL

Işıklı Tabela Fiyatları

Alüminyum Işıklı Kasa Profilden imal, Polykarbon ön yüzey, üzeri dijital baskı folyo sıvama, Floresan Led Işıklı, trafolu olmak üzere üretim – nakliye montaj dahil olmak üzere;

1 metre tül = 450 TL

2 metre tül = 650 TL

3 metre tül = 750 TL

4 metre tül = 850 TL

5 metre tül = 950 TL

6 metre tül = 1100 TL

Fiyatlara + %18 KDV eklenmelidir.

ByTabela

Tabela Üreticisi, Tabela Tamircisi, Tabela Montajı, Tabela Sökümü, Tabelacı